*LATEST NEWS* UPCOMING SHOW: #MSM141 (inc. TBA Special Guest Mix) @ [01.01.2020] *LATEST NEWS*
WVV
Hi everyone! I following Mental Show Mix project from very beginning and with each successive episode he became a strong brand at Polish music market. The only such broadcast on which everyone can find at least one episode, which will fall to his liking. I highly recommend listening Mental Show Mix - MSM Radio Show!
Battery!
MSM is unique project that sets the new standards in radio show and music industry. It stands out qualitatively by promoting great music and collaboration with Dj’s and producers in many genres and styles, high level of quality in presentation, promotion and organization as well as have mind full of fresh ideas and enthusiasm. Really happy to be part of this great project. Many Thanks and full support to Dawid. Greetings to all from Russia.
Yurbanoid
I want to thank MSM radio show and Dawid aka D-Basse for our collaboration, for the opportunity to play my mix. Thanks to all listeners for your attention and comments - it is all for you, my dears ;) I hope we will have another chance to work together in order to continue to please all fans of this music! Good luck to this project! See ya ;)
Alan Ruddick
I was all too happy when MSM asked me to host a guest mix for them. Their organisation and promotion are that of club event standard! They have an open, refreshing mindset when it comes to cutting edge music, and are all too happy to help promote the younger talent in the scene. Definitely on to something special here! Would be happy to do it again, and I offer full support to Dawid...
Pray Pictures
Mental Show Mix... Od samego początku uważałem to za niezwykłe wydarzenie, które co tydzień potrafiło zaskoczyć każdego słuchacza. Włożone w to przedsięwzięcie wysiłki oraz trudy składające się na stworzenie nieskazitelnego klimatu wychodziły z każdym brzmieniem, a głośniki pękały w pół. Wydania z Gośćmi specjalnymi trzymały w napięciu do samego końca, włączając pierwsze MSM wyczuwam wielki progres, który daje mi do zrozumienia iż ten projekt nigdy nie przestanie się rozwijać, a zaskoczyć jeszcze nie raz mnie zaskoczy. Polecam wszystkim Mental Show Mix bez dwóch zdań! Pozdrawiam i zapraszam serdecznie Pray Pictures.
Matthias Legger
MSM is one of the best projects I've heard in Poland. The organization is very good, everything 'buttoned the last button' - no misunderstandings. D-Basse is able to take care of the smallest detail that makes the MSM has great chances to become a much bigger project in quite near future. The fact that He puts into it a lot of work and heart the opportunity to play on one of the episodes was the same pleasure. I'm happy with the fact that I could take part in the project and i keep my fingers crossed for further development. Cheers ML.
Overbizz
Wielkie dzięki za zaproszenie do występu w tak fajnym projekcie jakim jest Mental Show Mix. W czasach gdzie z każdej strony jesteśmy atakowani komercyjną muzyką Mental Show Mix pozwala ambitniejszym słuchaczom znaleźć coś dla siebie. Mam nadzieję, że jeszcze nie raz mnie usłyszycie w Mental Show Mix.
Scaryfools
Bardzo serdecznie dziękujemy za możliwość występu w Mental Show Mix. ogółem było wyśmienicie, świetna atmosfera, oprawa najwyższej jakości, wysoki poziom, audycja prowadzona profesjonalnie. Jedynie co brakuje temu przedsiewzięciu to promocja i rozgłos, który z czasem napewno przyjdzie. Jeszcze raz dziękujemy za mile spędzone chwile i liczymy, że to nie był nasz ostatni występ na MSM.
Salis
Niezmiernie cieszy mnie inicjatywa zwana MSM. Pośród czasu gdzie wszędzie występuje komercja jest ukojeniem dla ambitniejszego ucha. Mam nadzieję do usłyszenia niebawem na antenie oraz do zobaczenia w klubach.
C.Mike
Mental Show Mix to jeden z ambitniejszych projektów przenoszących słuchaczy do innego wymiaru muzycznego, niż ten który na codzień słyszymy w radiu. Cieszę się, że mogłem brać w nim udział oraz że jest tak starannie prowadzony, zarówno pod względem muzycznym, jak i marketingowym. Wiele projektów tego typu upada jeszcze w zalążku - MSM rozwija się i zdobywa coraz szerszą rzeszę widzów. Jeszcze raz wielkie dzięki za zaproszenie i mam nadzieję do zobaczenia następnym razem.
Marco Donati
Uważam że projektów takich jak MSM w Polsce powinno być więcej, aby "wyedukować muzycznie" młode pokolenie słuchaczy! Świetnie prowadzona audycja i rewelacyjni zapraszani DJ'e sprawiają że chętnie śledzę kolejne audycje MSM. Bardzo miło wspominam gościnnego seta w audycji MSM i z chęcią pojawię się w niej ponownie !